RentSift

Potomac Garden Apartments

1300 Sanderson Dr, Sterling, VA 20164

LoudounUpdated 2026-05-1532 snapshots

2 Bed

$2,455

+$105 vs Loudoun median

How does this compare?

vs. 73 buildings in Loudoun County, VA

Studio

---

median $2,083

1 Bed

---

median $1,947

2 Bed

$2,455

median $2,350

+4%

3 Bed

---

median $2,998

4 Bed

No data

Get a full neighborhood report