RentSift

Highland Terrace Apartments

822-852 Barnaby St SE, Washington, DC 20032

DCUpdated 2026-05-1530 snapshots

2 Bed

$1,400

$-1,386 vs DC median

3 Bed

$1,560

$-1,060 vs DC median

4 Bed

---

Price History

Tracked since 2026-03-27

How does this compare?

vs. 353 buildings in Washington, DC

Studio

---

median $1,770

1 Bed

---

median $1,999

2 Bed

$1,400

median $2,786

-50%

3 Bed

$1,560

median $2,620

-40%

4 Bed

---

median $5,092

Get a full neighborhood report